Úvod
Ceník
Bazar
Otázky
tipy
Zásilkový servis
Modernizace
Kontakty
Počítače
Notebooky
Politý notebook

Často kladené dotazy

grafárna Odpovědi na často kladené dotazy

Potřebuji originální verzi CD - DVD operačního systému (dále jen OS) Windows?
Měli byste ji mít ale nemusíte. Hlavní je licenční štítek na Vašem počítači s čitelným licenčním číslem Windows, popřípadě Windows 8 nálepka. V servisu nelze na Váš počítač instalovat jinou (nelegální, z donesené kopie) verzi OS Windows, než tu, která je určena pro Váš počítač. V případě instalace některé z volných distribucí operačního systému Linux toto odpadá.

Musím se svým počítačem dodat i klávesnici, myš a monitor?
Ne, stačí dodat pouze samotný počítač (pokud se Vám nejedná přímo o problém s klávesnicí nebo myší, potom je potřeba dodat i tyto).

Můžete nám nainstalovat do PC programy zdarma?
Ano, ale musí se jednat pouze o programy freewarové. Za tuto službu Vám bude účtován pouze čas za instalaci, ne za samotný program.

Je možné pro běžnou kancelářskou práci použít OS Linux?
Ano všechny distribuce postavené na jádru Linux (Open SUSE, Ubuntu, Redhat, ...) umožňují použití aplikací určených pro kancelář. Např.: kancelářský balík OpenOffice.org, DTP sazba Scribus, vektorové kreslení InkScape, rastrová grafika GIMP, správa fotografií digiKam, webový prohlížeč Firefox, emailový klient Thunderbird, programy pro vypalování CD/DVD, dále je možné pomocí emulace rozhraní OS MS Windows spustit i většinu aplikací určených pro MS Windows a další. Všechny uvedené aplikace pro OS Linux jsou k dispozici zdarma.

Nemám možnost dovozu svého PC, můžu se s Vámi domluvit i na dovozu a následném odvozu?
Bohužel, tuto službu neposkytujeme, zařízení k nám musíte dopravit sami, poštou, nebo spediční firmou.

Mohu tedy své zařízení k opravě poslat poštou?
Ano, můžete. Po telefonické domluvě předem můžete poslat PC, notebook nebo jiné zařízení k opravě pojištěným balíkem. Více v sekci zásilkový servis.

Mám nějakou záruku?
Ano. U nových dílů zakoupených pro Váš počítač se záruka vztahuje na každý konkrétní díl, zpravidla 24 měsíců. Záruka na opravy je dle zákona 3 měsíce. Tato záruka se nevztahuje na poškození nesprávnou manipulací, nebo opětovné zavirování počítače.

Mám svůj počítač ještě v záruce. Mohu tuto záruku uplatnit ve vašem servisním středisku?
Ne. Naše servisní středisko se specializuje jen na pozáruční opravy. Můžeme Vám opravit i počítač který je ještě v záruce, ale tím že jej otevřeme ztratíte nárok na záruku kterou Vám poskytl prodejce Vašeho počítače. V případě záruční opravy se obraťte na prodejce Vašeho počítače.

Zapomenuté a nevyzvednuté věci
Po prvním pokusu (sms, telefonát, e-mail) o informování zákazníka že si má vyzvednout opravené, nebo neopravitelné zařízení, začíná běžet lhůta 6 měsíců. Během této doby ještě proběhne další pokus o kontaktování zákazníka. Pokud zákazník po tuto dobu neprojeví o své zařízení zájem, toto bez nároku na náhradu propadá PC Servisu.